مسیر شما: صفحه اصلی»اخبار»عده‌ای با روش بنی‌امیه مانع اجرای امر به معروف در جامعه می‌شوند

عده‌ای با روش بنی‌امیه مانع اجرای امر به معروف در جامعه می‌شوند

امام‌جمعه کرج گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید واجب "اجتماعی" شود ولی عده‌ای با روش بنی‌امیه آن را اجرا نمی‌کنند و کوتاهی صورت می‌گیرد.

آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نماز جمعه امروزکرج با تاکید بر اینک مومنان باید مراقب زبان خود باشند اظهار داشت: جدل بخشی از مشاجره است که قسمتی از آن مذموم است و بین مراء و جدال تفاوت‌هایی وجود دارد. در معنای جدل این است که رد و بدل سخن برای غلبه بر دیگری برای مسائل علمی است.

وی با بیان اینکه زمانی فردی قصد دارد نادانی را ارشاد کند و در مسیر درست قرار دهد، افزود: ارشاد گمراه از بزرگترین پایه‌های دینی است و یک انسان را در مسیر الهی قرار می‌دهد و این در سوره مائده بیان می‌شود که اگر یک فرد را زنده کنیم به مثابه زنده کردن تمام بشریت است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه در برخی اوقات شیطان محرک جدل است گفت: در مواقعی افرادی با جدل در کسب سودجویی گام برمی‌دارند و در قرآن آمده است کسانی که کافر می‌شوند و در آیه‌های قرآن جدل می‌کنند و نکته مهم این است که مخاطب جدل باید پذیرش منطق حق را داشته باشد ولی اگر مخاطب لجوج و شرور بود و بر باطل پافشاری دارد باید بحث را با او قطع کرد.

وی با نهی پرخاشگری در جدال بیان کرد: این رفتار برای آگاه کردن و هدایت فرد هیچ وقت پاسخ نمی‌دهد و او را بر باطل استوار‌تر می‌کند و شرع مقدس این روش را حرام می‌داند و آنچه قرآن ما را دعوت می‌کند "جدال احسن" است.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه یکی از امور اهل ایمان تکریم ائمه معصومین (ع) است، گفت: زیارت امام معصوم بسیار سفارش شده است و زیارت اهل قبور و امام‌زادگان سبب آثار خوبی در جامعه می‌شود و 80 امامزاده در البرز وجود دارد که باید مردم با زیارت آن‌ها، امام زادگان را تکریم کنند و کم‌لطفی صورت نگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با گرامیداشت ماه عزاداری محرم الحرام، افزود: این ماه را باید ایام ایثارگری، بخشندگی، عرفان، اخلاق و امر به معروف و نهی از منکر بدانیم و باید این هفته را با اهمیت بدانیم و برپایی خیمه امام حسین (ع) باعث ایجاد بصیرت شده و مدیریتی برای مبارزه با استکبار است و قطعا این خیمه دشمن دارد.

وی با تاکید بر اینکه هر مطلب خوبی دارای بدل منفی است اضافه کرد: موردی که ارزش دارد تقلبی آن هم وجود دارد و دشمنان می‌خواهند تقلب آن را هم بوجود بیاورند و استکبار درصدد تحریف عزای امام حسین(ع) است و دشمن می‌خواهد این دستگاه که سبب ایجاد حرکت اسلامی شده است را منحرف کند.

امام‌جمعه کرج با تاکید بر اینکه قیام امام حسین (ع) بزرگترین حرکت اسلامی در تاریخ است، عنوان کرد: هر کسی که شیعه ائمه است باید از باطل جلوگیری کند و زیربار ظلم نرود و ظلم هم انجام ندهد و باید در سایه عزای امام حسین (ع) مبانی دینی و اعتقادی محکم شود و گریه و اشک باید مقدمه برطرف کردن باطل شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی البرز با بیان اینکه جلسه روضه امام حسین (ع) باید زمینه تحکیم وحدت مسلمانان باشد و در این جلسات باید پیرو ولایت بودن را درس بدهیم، افزود: اگر هزار اشک بریزیم و عملی انجام ندهیم، موثر نیست و امر به معروف و نهی از منکر باید واجب "اجتماعی" باشد ولی عده‌ای با روش بنی‌امیه آن را اجرا نمی‌کنند و کوتاهی صورت می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با انتقاد از عدم اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: منکراتی مانند بیکاری، زیاده‌خواهی، رانت بازی و معضلات اجتماعی که مانند موریانه جامعه را دچار فرسایش می‌کند در جامعه وجود دارد و افرادی منکر را می‌بینند و ساکت هستند و این به مثابه مردگان ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه برخی کشورهای اسلامی در مقابل ظالم ایستاده‌اند افزود: باید عده‌ای از جوانان "آتش به اختیار" با جمع‌آوری کمک‌های دارویی و غذایی آنها را برای مردم میانمار ارسال کنند و درس مکتب امام حسین (ع) مقابله با استکبار است و این همان درس دفاع مقدس است که دشمنان را به زانو درآورد.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه جبهه استکبار به مجنون قدرتی مانند صدام برای براندازی انقلاب اسلامی رسید اضافه کرد: رئیس جمهور وقت در زمان جنگ کارشکنی می‌کرد و دشمن منتظر است که احساس ضعف ما را در داخل ببیند و البته نیروهای متعهد این حرکت را ناکام می‌گذارند.

وی با بیان اینکه باید دفاع مقدس برای جوانان تبیین شود، افزود: تمام کشورهای جهان در مقابل ایران ایستاده بودند و دستاوردهای این جنگ برای ایران خودکفایی بود و رئیس‌جمهور گزافه‌گوی آمریکا اگر قلدری کند جواب آن را محکم می‌بیند و هیچ وقت در مقابل زورگویی کوتاه نمی‌آییم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی البرز با اشاره به اینکه دشمنان از روی ضعف کارهایی را انجام می‌دهند گفت: مردم ایران همواره از مواضع نظام دفاع می‌کنند و ذره‌ای از این آرمان‌های بزرگ عقب‌نشینی نمی‌کنند و ایران یک کشور قدرتمند و منسجم در مقابل استکبار است.

وی با اشاره به تعهدات ایران در برجام گفت: فشارهای آمریکا در برجام را تحمل کردیم و دستگاه دیپلماسی نیز جواب‌‌هایی را داده است و آمریکا فکر می‌کند که بدون هزینه می‌تواند تحریم‌ها را بیشتر کند و بعضی جریانات مشکوک داخل کشور حرف‌هایی می‌زنند که به نفع آمریکا است.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه حرف‌های خلاف واقع داخلی نادرست است، بیان کرد: برخی افراد مواظب سخنان خود باشند و به دشمن کوچک اروپا هم نباید دل بست و این راهبردی اشتباه است و اروپا در مقابل آمریکا مقاومتی ندارد و باید پاسخ‌های آمریکا را داد.

وی با بیان اینکه دیدار رهبری با مجلس خبرگان رهبری و ناجا نکات برجسته داشت، اضافه کرد: یکی از اصلیترین وظایف نیروی انتظامی این است که ماموریت خود را به نحوه احسن انجام دهد و نباید این نیرو تنها بماند.

نماینده ولی‌فقیه در البرز با گرامیداشت اول مهر بیان کرد: رکن اصلی تعلیم و تربیت معلم است و می‌تواند استعداد‌های دانش‌آموزان را کشف کند و در البرز باید خیرین مدرسهساز به دولت کمک کنند و مدارس جدیدی بسازند تا فضای آموزش خوبی داشته باشیم.

وی افزود: 418 هزار نفر دانش‌آموز در البرز وجود دارد که باید خیرین به آموزش و پروش کمک کنند، دشمن برای دانش‌آموزان سند تهیه و بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند واطلاع دقیق دارم که برخی مفاد سند 2030 در جاهایی عملیاتی شده است که خود معلمان باید مراقب باشند.

حسینی‌همدانی با اشاره به انتخاب استاندار جدید در البرز افزود: برای استاندار جدید آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در اعتلای همه جانبه استان موفق باشند و برنامه و چشم‌انداز و ایجاد زیرساخت قوی را در دستور کار قرار دهند و تمام دستگاه‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید تلاش کنند.

یکشنبه, 02 مهر 1396 ساعت 10:16